Uppsala

Uppsala

Verkstadsgatan 2B, Uppsala, Sverige

I Uppsala ligger vårt huvudkontor

I Uppsala har vi idag både entreprenader åt alla större byggföretag och även mindre samt många fastighetsbolag och myndigheter men för oss är det lika viktigt att måla åt dig som privatperson oavsett om det är en hel lägenhet eller en dörr. Hos oss kan du alltid känna dig välkommen.

Medarbetare i Uppsala

Kenneth Engberg

Owner och Vd

0705256677

kenneth@engbergsmaleri.se

Han hjälper er gärna med alla möjliga frågor om måleri och naturligtvis ser han också till att det blir levererat på rätt tid och till ett fullgott utseende med kvalité. Och ser till att hela processen fullgörs enligt styrelse och Vd´s uppsatta ramar

Jimmy Asplund

Projektledare

0702583230

jimmy@engbergsmaleri.se

Är våran projektledare i Uppsala. Han hjälper er gärna med alla möjliga frågor om måleri och naturligtvis ser han också till att det blir levererat på rätt tid och till ett fullgott utseende med kvalité.

Gustaf Engberg

Projektledare

0702192280

gustaf.engberg@engbergsmaleri.se

Är våran projektledare i Norduppland och Gävle. Han hjälper er gärna med alla möjliga frågor om måleri och naturligtvis ser han också till att det blir levererat på rätt tid och till ett fullgott utseende med kvalité.

Sonny Asplund

Serviceansvarig

0702581052

sonny.asplund@engbergsmaleri.se

Sonny är småjobbs specialist och tar även hand om privatmarknaden. Han är utbildad att klara små krävande jobb snabbt och med ett proffsigt resultat, han är också väl informerad och utbildad i materiallära och följer den utvecklingen ständigt.

Ingmari Engberg

Ekonomi

018121200

ingmari@engbergsmaleri.se

Sköter kund och leverantörsfakturor och ser till att bokföringen sköts på rätt sätt. Som revisor använder vi Grant Thornton i Uppsala. Swedbank är den bank som vi samarbetar med och har gjort sedan 1991.

Anna-Karin Almström

Administration

018121200

anna-karin@engbergsmaleri.se

Sköter lönehanteringen och expeditionen. Hon är också den som är våra projektledare och målare behjälplig med dokumentation.

Anna Gullberg

Ekonomi och Administration

018121200

anna@engbergsmaleri.se

Arbetar hos oss med ekonomi och bokföring. Hon är också inblandad i vissa projekt.